REHABILITACJA KRAKÓW

Nasi terapeuci pracują z przeróżnymi rodzajami dysfunkcji o podłożu neurologicznym, genetycznym, onkologicznym, ortopedycznym i pozostałych. Naszą podstawą pracy z Pacjentem jest geneza problemu i stosowanie odpowiednich metod kinezyterapii czyli tak zwanego „leczenia poprzez ruch”. Naszym celem jest prowadzenie takiej rehabilitacji aby usunąć w sposób maksymalny dysfunkcji ruchowej.

Kinezyterapia dzieli się na ogólną i miejscową nakierowaną na pracę z określonym narządem zmienionym chorobowo. W kinezyterapii wyróżniamy następujące rodzaje ćwiczeń:
⇒ ćwiczenia bierne – są wykonywane przez terapeutę albo urządzenie CPM bez aktywnego udziału pacjenta;
⇒ ćwiczenia izometryczne – pacjent napina mięśnie ale bez zmiany ich długości;
⇒ ćwiczenia czynno-bierne – ruch wykonywany jest przez terapeutę natomiast chory aktywnie rozluźnia mięśnie;
⇒ ćwiczenia samowspomagane, synergistyczne – pacjent wspomaga pracę osłabionych mięśni kończyna zdrową;
⇒ ćwiczenia w odciążeniu – terapeuta odciąża ruch ćwiczonego odcinka ciała
⇒ ćwiczenia czynne – pacjent ćwiczy o swoich siłach
⇒ wyciągi;
⇒ ćwiczenia oddechowe.

REHABILITACJA W WODZIE

Rehabilitacja w wodzie doskonale wspomaga regenerację poszczególnych części ciała o przeróżnych dysfunkcjach. Ich niewątpliwym atutem jest to, że znacznie odciążają stawy – co jest pomocne zwłaszcza u ludzi z nadwagą i problemami kostnymi. Woda działa tu jako swego rodzaju asekuracja chroniąca kości i stawy a stymulująca pracę mięśni. Jeśli chcą państwo dowiedzieć się więcej na temat rehabilitacji w wodzie prosimy o kontakt z naszą recepcją.

 

 

Polecamy:

Masaż klasyczny

Oddaj się w ręce naszych doskonale przeszkolonych masażystów, a doświadczysz głębokiego relaksu i ulgi w bólu...

czytaj więcej

Rehabilitacja w Krakowie

Jesteśmy bardzo dużym centrum rehabilitacji ruchowej w Krakowie. Do dolegliwości każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny. Zawsze stwarzamy sympatyczną atmosferę do ćwiczeń.

czytaj więcej

Rehabilitacja w wodzie

Świadczymy usługę również rehabilitacji w wodzie, która umożliwia znaczne odciążenie stawów i przyśpiesza rehabilitację. W tym celu oferujemy własny basen z wodą ozonowaną.

czytaj więcej