MASAŻ KLASYCZNY

MASAŻ KLASYCZNY
Masaż klasyczny – jest to zabieg fizjoterapeutyczny mający na celu relaksację pacjenta i rozluźnienie jego napiętych mięśni. Masaż klasyczny oparty jest na 8 sposobach ruchu dłoni: głaskaniu, rozcieraniu, ugniataniu, wyciskaniu, oklepywaniu, wibracji, wstrząsaniu i walcowaniu. Powinien być wykonywany w sposób rytmiczny przy użyciu olejków, które umożliwią odpowiedni poślizg dłoni po ciele.

Masaż ma długą tradycję. Z jego przynoszących ulgę i leczniczych właściwości zdali już sobie sprawę nasi starożytni przodkowie. Obecnie masaż klasyczny jest często wykorzystywany przez fizjoterapeutów do leczenia wielu schorzeń.

MASAŻ TAJSKI
Masaż tajski jest połączeniem rożnych technik akupresury, pasywnej jogi, rozciągania czy też refleksologii oraz elemrntow masaży klasycznego. Masaż ten wykonuje się przy użyciu dłoni, łokci, przedramion, stóp. Masuje się pacjenta po tak zwanych liniach Sen (tzw. kanalow energetycznych). Osoba masowana podczas całego masażu przyjmuje wiele pozycji , które związane są z pięcioma głównymi postawami jogi pasywnej. Kompletna sesja tego masażu powinna trwać około 2 godzin. Masaż ten działa na bardzo głębokich poziomach ciała, relaksuje i skłania organizm do samoregeneracji.

 

Polecamy:

Masaż klasyczny

Oddaj się w ręce naszych doskonale przeszkolonych masażystów, a doświadczysz głębokiego relaksu i ulgi w bólu...

czytaj więcej

Rehabilitacja w Krakowie

Jesteśmy bardzo dużym centrum rehabilitacji ruchowej w Krakowie. Do dolegliwości każdego pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny. Zawsze stwarzamy sympatyczną atmosferę do ćwiczeń.

czytaj więcej

Rehabilitacja w wodzie

Świadczymy usługę również rehabilitacji w wodzie, która umożliwia znaczne odciążenie stawów i przyśpiesza rehabilitację. W tym celu oferujemy własny basen z wodą ozonowaną.

czytaj więcej